Tabletki chlorowe 300 g 7w1 Chlorilong Ultimate7 waga 4,8 kg Bayrol

Opis
Tabletki chlorowe 300 g 7w1 Chlorilong Ultimate7 waga 4,8 kg Bayrol
Produkt bakteriobójczy do dezynfekcji wody w basenach, jacuzzi, wannach z hydromasażem.
Chlorilong Ultimate 7 opakowanie 4,8 kg są tabletkami przeznaczonymi do kompleksowej pielęgnacji wody w basenach.
Chemia do basenu zapewnia szokową i ciągłą dezynfekcję wody wraz z koagulacją dzięki zastosowaniu dwóch substancji dezynfekujących o zróżnicowanych właściwościach.
FAZA 1: Niebieska część tabletki szybko rozpuszcza się w wodzie, zapewniając szokową dezynfekcję w celu usunięcia bakterii i zmętnienia wody w basenie oraz pozostałych zanieczyszczeń organicznych. Szybko rozpuszczalna część tabletki spala =- niszczy brud, który zalega w piasku pomimo wykonywania płukania zwrotnego.
FAZA 2: Biała część tabletki rozpuszcza się powoli, zapewniając ciągłą dezynfekcję i koagulację wody, proces rozpuszczenia trwa około 7 – 10 dni. W zależności od temperatury wody, szybkości pracy pompy i czasu filtracji czas rozpuszczania białej części tabletki chlorowej będzie się różnił.
Składniki chemiczne tabletek chloru do basenu Ultimate 7:
Niebieska tabletka: 100g produktu zawiera 57g symclosenu, 35g troclosenu sodowego.
Biała tabletka: 100g produktu zawiera 84,5g symclosenu
Sposób użycia chemii do basenu Ultime 7w1 - tabletki 300g:
Warunkiem skutecznej dezynfekcji jest utrzymywanie poziomu pH wody na poziomie 7,2 do 7,4.
Tabletki należy umieszczać w skimmerze lub bojce pływającej podczas pracy pompy obiegowej wody, po całodziennej eksploatacji basenu i wcześniejszym wykonaniu płukania zwrotnego filtra. Po dozowaniu tabletki pompa powinna być jeszcze włączona przez co najmniej godzinę.
Jedna tabletka 300g chemii do basenu jest przeznaczona do basenu o objętości około 30m³ wody.
Do świeżo nalanej wody w basenie sugeruje się dozowanie jednorazowe 2 tabletek na 30m³ wody dla szokowej dezynfekcji.
Należy badać poziom pH wody raz w tygodniu i ustawić pH na poziomie 7,2- 7,4 preparatem pH minus. Zawartość wolnego chloru należy badać raz w tygodniu testerem. Chlor powinien być na poziomie 0,5 -1 .
Zalety dwufazowej chemii do basenu ULTIMATE7:
- Dwufazowe tabletki chlorowe z 7 funkcjami gwarantującymi krystalicznie czystą wodę,
- Faza 1: Intensywne czyszczenie i dezynfekcja filtra
- Faza 2: Długotrwała dezynfekcja wody w basenie i ciągła flokulacja
- 7 funkcji: dezynfekcja, algi stop, flokulacja, funkcja zapobiegania osadzaniu się kamienia, stabilny poziom chloru, oczyszczanie wody w basenie i czyszczenie szokowe filtra
- Produkcja tabletek w technologii APO®: równe rozpuszczanie i długotrwałe uwalnianie chloru.
Czy warto robić szokowanie wody basenowej?
Wielu naszych klientów nie wykonuje szokowania wody w basenie. Szokowanie wody pomaga w silnej dezynfekcji wody w zbiorniku basenowym. Chlor zawarty w chemii do basenu niszczy bakterie, które nie są zdrowe dla kąpiących się osób. Warto wykonać na początku sezonu kąpielowego szokowanie wody chlorem. Szokowanie wody powinno się regularnie powtarzać raz w miesiącu. Silne chlorowanie basenu najlepiej wykonać wieczorem, gdy nikt już nie będzie się kąpał tego dnia.
Pamiętaj, że chlor zadziała prawidłowo gdy najpierw zbadasz i ustawisz poziom pH w wodzie.
Do sprawdzania poziomu pH wystarczy prosty tester ręczny na tabletki, który otrzymasz również w naszym sklepie. https://basendom.pl/pl/p/Tester-basenowy-pH-CHLOR-tabletki-w-zestawie/172
Używaj produktów biobójczych ostrożnie. Przed użyciem zawsze przeczytaj etykietę i informacje o produkcie.



Dodatkowe wskazówki :
Należy dozować całą tabletkę. Tabletek nie dzieli się i nie kruszy. Nie należy wrzucać tabletek chlorowych bezpośrednio do basenu( może odbarwić folię).
Nie stosować tabletek w basenach ze stojącą wodą czyli bez filtra z pompą.
Z basenu można korzystać kolejnego dnia po zastosowaniu dozowania wieczorem.