Jakie jacuzzi ogrodowe wybrać?
Jakie jacuzzi ogrodowe wybrać?

Masaż wodny to najskuteczniejsza forma relaksu. Już kilkuminutowy seans sprawia, że mięśnie błyskawicznie się rozluźniają, stres mija, a przede wszystkim poprawia się ogólne samopoczucie. Hydromasaże mają też niezwykle korzystny wpływ na nasze zdrowie. Poprawiają krążenie, redukują bóle stawów, sprzyjają również pielęgnacji skóry.

czytaj całość »
Jak podgrzać wodę w basenie? Najlepsze metody
Jak podgrzać wodę w basenie? Najlepsze metody

Przyjemnie jest korzystać z basenu ogrodowego wiosną, latem lub wczesną jesienią. Niestety, nie zawsze da się odpowiednio ogrzać wodę w basenie, co może doprowadzić do poważnego dyskomfortu termicznego. Dlatego warto skorzystać z prostych, a zarazem łatwo dostępnych rozwiązań, dzięki którym można szybko nagrzać wodę nawet w dużym zbiorniku wodnym. Jakie rozwiązania sprawią, że nasz basen stanie się ciepłym i przyjemnym miejscem wypoczynku?

czytaj całość »
Filtry basenowe Jakie wybrać ?

Aby uzyskać krystalicznie czystą i przejrzystą wodę w basenie, musi być ona filtrowana. Do wody dostają się różne zanieczyszczenia stanowiące pożywkę dla drobnoustrojów. Są one usuwane z wody przez filtrowanie. Tylko filtry piaskowe filtrują wodę w prawidłowy sposób. Wykonane są z poliestru lub polietylenu. Najlepsze są z poliestru, ponieważ są praktycznie niezniszczalne. Filtr piaskowy pracuje ze specjalną pompą ssąco-tłoczącą, pobierającą wodę z basenu. Ta po przejściu przez warstwę złoża jest tłoczona z powrotem do basenu. Złoże filtra tworzy piasek kwarcowy lub aktywne złoże filtracyjne w odpowiednich frakcjach. Do filtra woda dostaje się dzięki systemowi rur, w których płynie względnie szybko, ale przez warstwę złoża przeciska się stosunkowo wolno z prędkością 20-50 m/h. Wielkość ta jest różna w zależności od średnicy zbiornika filtra i wydajności pompy. Dla basenów prywatnych przyjmuje się prędkość 50 m/h. Zanieczyszczenia pozostają na złożu, a woda staje się czysta i jest bezpieczna dla kąpiących się ludzi.

W naszym sklepie dysponujemy wieloma modelami filtrów basenowych takich jak Saturn , Batory II, White Eaghle oraz Swim Tec. Wielkość filtra dobieramy odpowiednio do wielkości basenu, jego sposobu użytkowania i umiejscowienia niecki basenowej. 

W zakresie doboru filtra, pompy filtracyjnej wykonujemy bezpłatne wyceny dla konkretnego basenu. 

 

tebas

 

 

 

 

 

 

czytaj całość »
Odkurzacze automatyczne do basenów
Odkurzacze automatyczne do basenów

Wybierz właściwy odkurzacz basenowy od Basendom

Basen to jedna z najbardziej fascynujących rzeczy, a posiadanie go jest jak spełnienie marzeń.

Ale basen, aby mógł spełniać swoją rolę wymaga troski i uwagi, aby utrzymać go w czystości. Higiena w basenie to jedno z największych wyzwań, przed jakimi stają właściciele prywatnych akwenów wodnych, zwłaszcza gdy w pobliżu znajdują się drzewa.

czytaj całość »
Baseny stalowe

Gdy nadchodzi lato i szukamy każdej okazji, by się ochłodzić oraz zrelaksować w wodzie, doskonałym rozwiązaniem stają się baseny stalowe, które każdego roku przekonują do siebie coraz więcej osób.

czytaj całość »
Rodzaje złóż filtracyjnych - co wybrać?

Złoża filtracyjne, czyli od czego zacząć? 

Branża basenowa dostarcza wielu informacji na temat odmiennych rodzajów złóż filtracyjnych. Oferowane wsady filtrujące różnią się od siebie przede wszystkim efektywnością i żywotnością. Podstawą jest, więc zadanie sobie pytania, jakie rezultaty chcemy osiągnąć?

 

zdj

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium