Baseny stalowe

Gdy nadchodzi lato i szukamy każdej okazji, by się ochłodzić oraz zrelaksować w wodzie, doskonałym rozwiązaniem stają się baseny stalowe, które każdego roku przekonują do siebie coraz więcej osób.

 

Zalety basenów stalowych

Jedną z ich najważniejszych cech jest prostota konstrukcji. Dzięki niej montaż jest bardzo łatwy i przebiega sprawnie. Takie rozwiązanie sprawia, że z ich budową z łatwością poradzą sobie nawet osoby, które nie przepadają za pracami manualnymi. Ponadto, nieskomplikowana konstrukcja sprawia także, że ryzyko wystąpienia usterki jest ograniczone do minimum, co w połączeniu trwałością wykorzystanych materiałów sprawia, że przy użytkowaniu zgodnym z zaleceniami producenta, produkt może służyć nam nawet przez dwadzieścia lat.

Konstrukcja jest wyposażona w specjalny wałek zawieszany na ścianie basenu, dzięki czemu w przyszłości możliwa jest łatwiejsza wymiana folii, bez konieczności demontażu kamieni brzegowych. Baseny stalowe są produkowane zgodnie z normą EN 16592. Wśród zalet, które sprawiają, że stanowią bardzo korzystne rozwiązanie należy wymienić także ich stosunkowo niską cenę.

 

Z czego składa się konstrukcja basenu stalowego?

W jej skład wchodzi stalowa, zabezpieczona ogniowo i pokryta tworzywem blacha stalowa, profile górne i dolne, a także folia. Każdy basen tego typu powinien być wyposażony w filtr piaskowy posiadający pompę, a także skimmer, oświetlenie i dysze.

Istnieje także wiele dodatkowych elementów wyposażenia, którymi można wzbogacić konstrukcję. Są to elementy takie jak ogrzewanie wody, automatyka dozowania chemii, kamienie brzegowe, urządzenie do masażu, przykrycie tafli wody i nie tylko.

 

Sposób montażu

Konstrukcja jest umieszczana na równym, wypoziomowanym oraz twardym podłożu, a ściany są montowane za pomocą specjalnych profili, podczas, gdy wnętrze wykładane jest folią.

Istnieje kilka sposobów montażu basenów stalowych. Można umieścić je na powierzchni ziemi, częściowo wkopując by wystawały np. zaledwie 40 cm ponad ziemię lub w całości zagłębiając. W ostatnim przypadku należy go otoczyć murem oporowym albo obsypać suchym betonem.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium