Odkurzacze automatyczne do basenów
Odkurzacze automatyczne do basenów

Wybierz właściwy odkurzacz basenowy od Basendom

Basen to jedna z najbardziej fascynujących rzeczy, a posiadanie go jest jak spełnienie marzeń.

Ale basen, aby mógł spełniać swoją rolę wymaga troski i uwagi, aby utrzymać go w czystości. Higiena w basenie to jedno z największych wyzwań, przed jakimi stają właściciele prywatnych akwenów wodnych, zwłaszcza gdy w pobliżu znajdują się drzewa.

 

Odkurzacze basenowe na start

Czyszczenie basenu może być czasochłonne i pracochłonne, nie jest też zadaniem łatwym, szczególnie bez automatycznego odkurzacza basenowego lub innego urządzenia do czyszczenia basenu. Wiele fragmentów brudu często nie może zostać wyłapanych i odfiltrowanych przez system filtrujący i opada na dno basenu. Dzięki dobrej jakości sprzętowi, możesz poświęcić mniej czasu i wysiłku na rutynową konserwację. W brudnym basenie szybko rozprzestrzeniają się glony, bakterie i patogeny. W takiej sytuacji, nawet pływanie we własnym basenie może być szkodliwe dla zdrowia. Z tego powodu odkurzanie dna basenu za pomocą odkurzacza basenowego jest jednym z regularnych zadań właściciela basenu.

 

Jaki mamy wybór w sektorze, który oferuje sprzęt do czyszczenia basenu?

Rozróżnia się ręczne odkurzacze basenowe, automatyczne urządzenia do czyszczenia basenu i roboty basenowe czyli urządzenia w pełni automatyczne. Zobaczmy czym różnią się między sobą poszczególne kategorie.

Ręczne odkurzacze basenowe

Te urządzenia z reguły są podłączone do skimmera basenowego lub do pompy filtrującej po stronie ssącej. Zaletą jest to, że do obsługi ręcznych odkurzaczy basenowych nie jest wymagane zasilanie. Ręczne odkurzacze basenowe są również najtańsze w zakupie. Dlatego wielu właścicieli mniejszych basenów polega na nich. Chociaż używanie ręcznego urządzenia do czyszczenia basenu zwykle wymaga dużo pracy, są to najtańsze urządzenia do czyszczenia basenu na rynku. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań szczotka dna odkurzacz z bocznymi włoskami. Jako wysięgnik można zastosować na przykład kij teleskopowy TEBAS z aluminium. Dla właścicieli basenów, którzy lubią osobiście czyścić każdy centymetr swojego basenu i dbać o to, aby był dobrze utrzymany, lub dla właścicieli z ograniczonym budżetem, to dobra opcja.

Automatyczne urządzenia do czyszczenia basenu

Ta kategoria znajduje się pomiędzy urządzeniami ręcznymi a robotami do czyszczenia basenu i może być uważana za poprzednika robotów do czyszczenia basenu. Muszą być również podłączone do systemu filtracji basenu, aby usunąć brud i zanieczyszczenia z dna i boków basenu. Do mniejszych basenów z powodzeniem nada się automatyczny odkurzacz basenowy DolphinS100 posiadający system skanowania powierzchni.

Tańszą wersją robota basenowego jest TEBAS 7310, który nie skanuje dna ale świetnie sprawdza się nawet w basenach stelażowych.

W przeciwieństwie do ręcznych urządzeń do czyszczenia basenu, automatyczne urządzenia nie polegają na czynniku ludzkim. Po prostu podłącz przewód zasilający do źródła zasilania, umieść urządzenie w basenie i pozwól mu działać samodzielnie.

Roboty basenowe

Jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń do czyszczenia basenów są obecnie zrobotyzowane odkurzacze basenowe. Nie musisz podłączać ich do systemu filtracji basenu. Zamiast tego zrobotyzowane odkurzacze basenowe używają wbudowanego filtra, co ułatwia czyszczenie i wydłuża żywotność filtrów, ponieważ nie muszą radzić sobie z dodatkowym brudem z odkurzacza. Dajmy na to taki odkurzacz automatyczny basenowy Dolphin M600, ma szczotkę PCW przystosowaną do basenów foliowych, betonowych oraz poliestrowych.

W pełni automatyczne odkurzacze basenowe to najwyższa klasa wśród wariantów czyszczenia basenu. Urządzenia te pracują całkowicie niezależnie od systemu filtracji basenu, przy niskim napięciu. Wystarczy tylko opuścić urządzenie do wody i wyjąć jak skończy. Roboty basenowe to małe, programowalne maszyny, które samodzielnie jeżdżą po powierzchni basenu.

 

Jaki odkurzacz basenowy dla kogo?

Chociaż wybór między trzema dostępnymi rodzajami odkurzaczy basenowych, jest jedną z najważniejszych decyzji przy zakupie najlepszego środka do czyszczenia basenu, przed zakupem warto wziąć pod uwagę także inne aspekty.

Różne rodzaje odkurzaczy basenowych współpracują z różnymi rodzajami basenów. Bardzo istotny jest rozmiar i długość węża, ponieważ każde urządzenie do czyszczenia basenu jest przeznaczone do konkretnego rozmiaru otworu basenowego. Większość odkurzaczy musi być podłączona do pompy basenowej w celu ssania, która musi spełnić parametry wydajności. Dalej, niektóre odkurzacze mogą wspinać się po schodach i czyścić dno i ściany basenu, podczas gdy inne mogą czyścić tylko dno. W przypadku wielu przeszkód w basenie, takich jak klapy filtrujące i odpływy, ważne jest, aby koła lub gąsienice odkurzacza były dostosowane do unikalnych przeszkód. Okazuje się, że niektóre urządzenia mogą skutecznie czyścić wszystkie rodzaje materiałów, podczas gdy inne mogą czyścić tylko plastik lub granit, a nie winyl lub płytki. Dlatego ważne jest, aby przeczytać opis, by wiedzieć jakie materiały może skutecznie czyścić konkretny odkurzacz basenowy.

Brud i zanieczyszczenia to kolejny punkt do rozważenia przy wyborze najlepszego środka czyszczącego. Baseny z cięższymi zanieczyszczeniami zawsze będą wymagały silniejszego podciśnienia niż baseny z samym piaskiem. Pamiętaj, że ręczne odkurzacze basenowe są szczególnie dobre do czyszczenia mniejszych basenów o maksymalnej średnicy ok 5 metrów. Nikt nie chce co tydzień spędzać wielu godzin na czyszczeniu większego basenu za pomocą ręcznego odkurzacza basenowego. W przypadku dużych basenów lepszym wyborem będzie zwykle robot czyszczący.

 

Cóż, jest więcej niż pewne, że urządzenie do czyszczenia basenu jest warte zachodu, ze względu na jego stosunek jakości do ceny i funkcji jakie spełnia. Lepsza jakość wody przy optymalnym poziomie czyszczenia w połączeniu z oszczędnością czasu konserwacji. Roboty basenowe i automatyczne odkurzacze basenowe są praktyczne i znacznie ułatwiają konserwację. Jeśli nadal masz dylemat, jaki odkurzacz basenowy będzie dla Ciebie najlepszy skontaktuj się ekspertami z Basendom.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium