Ogrzewanie basenu ogrodowego
Ogrzewanie basenu ogrodowego

Basen ogrodowy to marzenie wielu osób, dlatego coraz częściej możemy się z nimi spotkać na posesjach wokół domków jednorodzinnych. Niestety samo zaopatrzenie się w basen nie stanowi gwarancji przyjemnego spędzania czasu. Wszystko dlatego, że w naszym kraju pogoda bardzo często się zmienia, przez co nie zawsze woda ma szanse się odpowiednio nagrzać. Całe szczęście istnieje pewne rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się przyjemnie ciepłą woda nawet w chłodniejsze dni. W tym celu warto zastosować urządzenia umożliwiające jej podgrzewanie.

 

Wymienniki ciepła

Jednym z takich rozwiązań są wymienniki ciepła. Urządzenia tego typu dostarczają ciepłą wodę i mieszają ją z zimną, znajdującą się w basenie. Robią to do momentu, gdy osiągnie ona odpowiednią temperaturę. Jest ona nieustannie mierzona, a gdy osiągnie odpowiedni poziom, czujnik przekazuje sygnał do sterownika, a urządzenie się wyłącza.


wymiennik ciepła

Podgrzewacze elektryczne

W przypadku basenów o mniejszych rozmiarach skutecznym rozwiązaniem będą podgrzewacze elektryczne. Zasada ich działania nie odbiega znacznie od wymienników ciepła. Różnica polega na tym, że nie stosuje się w nich wężownicy, tylko element grzejny.

 

podgrzewacz elektryczny

 

Pompy ciepła

Popularnym rozwiązaniem są także pompy ciepła, zwłaszcza, gdy wykorzystujemy je do ogrzewania domu. W takiej sytuacji wystarczy jedynie zmodyfikować całą instalację, by móc używać go także do dostarczenia ciepłą do basenu ogrodowego.

pompa ciepła

 

Panele solarne

Podobnie jak pompy ciepła, panele PV stanowią ekologiczne rozwiązanie, które zapewni nam ciepłą wodę w basenie. Ich zaletą jest fakt, że stanowią jednorazowy wydatek, który zwraca się z biegiem czasu. Wszystko dlatego, że użytkowanie ich nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Istnieje wiele rozwiązań, które pozwolą zapewnić ciepłą wodę wewnątrz ogrodowego basenu. Szeroki wybór, że z łatwością można wybrać opcję, która sprawdzi się w przypadku danego zbiornika i sprosta naszym potrzebom.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium