Podstawy posiadania prywatnego basenu w ogrodzie. Cz.2 - Urządzenia

W naszym poprzednim tekście opowiedzieliśmy o środkach chemicznych oraz o działaniach, jakie należy podjąć w celu uzyskania czystej wody w zbiorniku basenowym. Opisane w poprzednim tekście działania nie są jednak jedyne, jakie powinno się podjąć w celu uzyskania lepszej jakości wody - należy także zainwestować w urządzenia basenowe, które poprawią jakość wody zarówno pod względem użytkowania, jak i czystości samego basenu. O jakich urządzeniach tu mowa?

Filtr do basenu, czyli podstawa czystości w basenie

Filtr do basenu jest jednym z urządzeń, które są zdecydowanie niezbędne w każdym basenie. W jaki sposób działa? Właściwie działa tak samo, jak każde podobne urządzenie - woda jest stale pobierana z basenu przy użyciu pompy, po czym jest ona filtrowana z zanieczyszczeń takich jak liście, ziemia czy piasek. Dzięki niemu można uniknąć częstego, manualnego czyszczenia basenu w sezonie kąpielowym, ograniczając to zadanie do regularnego płukania filtra. Co ile należy mniej więcej czyścić filtry do basenów? Zależnie od korzystania, w instalacjach przydomowych zalecane jest płukanie raz w tygodniu - co trzy lata zaleca się również wymianę piasku znajdującego się wewnątrz urządzenia.

Kąpiel w każdą pogodę, czyli pompa ciepła do basenu

Otwarty basen umieszczony w ogrodzie ma w naszym klimacie swoistą wadę - konkretnie, nie zawsze można liczyć, iż woda będzie miała odpowiednią temperaturę. W chłodniejszy dzień woda może być dość mroźna, przez co nawet gdy na dworze świeci słońce, basen mógłby być zbyt zimny na kąpiel. Najlepiej więc już w trakcie budowy pomyśleć o tym, by zamontować w nim podgrzewacz do basenu - urządzenie, które pozwoli na ustawienie temperaturę wody, dzięki czemu zawsze będzie ona posiadała pożądaną temperaturę. Nie jest to oczywiście jedyna zaleta urządzenia - dodatkowym jego plusem jest możliwość wcześniejszego rozpoczęcia sezonu kąpielowego. Wykorzystując możliwości, jakie oferuje pompa ciepła do basenu, można okres wodnych szaleństw rozpocząć już wczesną wiosną, a zakończyć aż późną jesienią.

Czy są to wszystkie urządzenia, jakie warto mieć na wyposażeniu swojego basenu? Nie, chociaż są one zdecydowanie najważniejszymi, jakie powinny znaleźć się u każdego właściciela prywatnej pływalni. Innymi urządzeniami, w jakie można się zaopatrzyć jest także odkurzacz basenowy, który pozwoli na manualne oczyszczenie dna basenu z piasku oraz z ziemi, jak również zwijacz do folii basenowej ułatwiający zabezpieczanie zbiornika na czas zimnych pór roku oraz w szczególnie gorących momentach lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium